ULICA NA OSIEDLU JUŹKOWA BĘDZIE REMONTOWANA

7 cze, 2017 | Przechlewo

Niebawem rozpocznie się remont drogi wewnętrznej na Osiedlu Juźkowa w Przechlewie. To ostatnia ulica w tym obszarze miejscowości, wymagająca gruntownego remontu. Gmina pozyskała dofinansowanie na ten cel. Prace potrwają do końca roku.

Cała inwestycja ma kosztować ponad 300 tysięcy złotych. 200 tysięcy to środki pozyskane z Lokalnej Grupy Działania Ziemi Człuchowskiej. Za te pieniądze ułożone będą 453 metry nowego asfaltu. Powstaną też chodniki i progi spowalniające – mówi Andrzej Żmuda Trzebiatowski, Wójt Gminy Przechlewo. Remontowany odcinek to obecnie bardzo zniszczona droga. Powstała ona jeszcze w czasach budowy całego osiedla. Jest ona ostatnią wymagającą takiego remontu. Pozostałe szlaki komunikacyjne na tym osiedlu są już naprawione. Gmina ogłosiła już przetarg na wykonanie tego zadania. Prace ruszą natychmiast po podpisaniu umowy z wykonawcą.

Jeszcze w tym roku Gmina Przechlewo planuje także rozpoczęcie procesu remontu dróg na Osiedlu Północ, położonym w drugiej części miejscowości. Na to zadanie przeznaczono prawie 1,5 miliona złotych.  

 

 

fot: serwissamorzadowy.eu

Czytaj cały artykuł
Skip to content