ULICA NOWY RYNEK – RUSZA PRZEBUDOWA

6 kwi, 2017 | Sępólno Krajeńskie

Nowa nawierzchnia, parkingi, chodniki i ścieżka rowerowa – tak pod koniec czerwca ma wyglądać ulica Nowy Rynek w Sępólnie Krajeńskim. Prace remontowe tego odcinka właśnie się rozpoczynają. Cała ulica zostanie przebudowana.

Ulica Nowy Rynek to łącznik pomiędzy ulicami Wojska Polskiego i Sienkiewicza. Z jednej strony kończy się ona wyjazdem w kierunku Bydgoszczy, a z drugiej w kierunku Lutowa i dalej do granicy z województwem wielkopolskim. Taki układ powoduje, że na tym odcinku ruch samochodowy jest bardzo duży. Kolejnym problemem jest mocno zniszczona nawierzchnia. „Dłużej nie można już czekać” – uważa Waldemar Stupałkowski, Burmistrz Sępólna Krajeńskiego. „Droga ta zostanie poddana całkowitej modernizacji. Będzie nowa nawierzchnia asfaltowa, wybudowane zostaną nowe chodniki, po jednej stronie pojawi się też ścieżka rowerowa” – dodaje. W ramach tego zadania powstaną także miejsca parkingowe, a ostry zakręt przy skrzyżowaniu z ulicą Wojska Polskiego zostanie przebudowany. Obecnie jest on dość niebezpieczny. Szczególnie zimą, zdarzają się tam kolizje. Całe zadanie ma kosztować 930 tysięcy złotych. Prace powinny zakończyć się przed wakacjami.

To nie jedyna droga, która w tym roku będzie modernizowana w Sępólnie Krajeńskim. Gmina planuje także przeprowadzenie prac budowlanych na ulicach: Bema, Kusocińskiego i Kochanowskiego. Poza miastem zmodernizowana zostanie droga Zboże – Nowy Dwór, a także dokończona będzie przebudowa odcinka Wałdowo – Toboły.

 

 

grafika: UM w Sępólnie Krajeńskim

Czytaj cały artykuł
Skip to content