ULICA BAMBINO POWSTANIE W SĘPÓLNIE KRAJEŃSKIM

31 maj, 2021 | Sępólno Krajeńskie

Jedyna taka w Polsce, ulica Bambino – już jutro (1.06) zostanie otwarta w Sępólnie Krajeńskim. Jest to kilkudziesięciometrowy trakt pieszy prowadzący wprost przed budynek Centrum Kultury i Sztuki. Na tej ulicy, o każdej porze dnia, maluchy mogą do woli prezentować swoje umiejętności plastyczne.

W tworzeniu prac pomagają im instruktorzy z centrum kultury. To oni udostępniają młodym artystom kolorową kredę, którą później można rysować po chodniku. Ważne, aby wszystkie prace powstawały w miejscu, który nazwany zostanie ulicą Bambino.

– Pragniemy aby było to miejsce spotkań artystycznych łączące działania kulturalne z przestrzenią miejską. Jest to też miejsce, które już teraz oddajemy do dyspozycji dzieci. Jeżeli któreś z nich ma ochotę przyjść, narysować coś kredą, to serdecznie zapraszamy – mówi Katarzyna Śmigiel – Wilkowska z Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim.

Próba generalna prezentacji twórczości artystycznej najmłodszych mieszkańców miasta już się odbyła. Przed Dniem Matki maluchy rysowały na tymże chodniku portrety swoich mam. Akcja okazała się przysłowiowym strzałem w dziesiątkę, stąd pomysł, aby kolorowa alejka była udostępniona małym artystom już na stałe. Uroczyste otwarcie ulicy Bambino odbędzie się 1 czerwca o godzinie 12.00.

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content