UCZNIOWSKI PROGRAM WSPARCIA RÓWNIEŻ DLA PRZECHLEWA

9 paź, 2021 | Przechlewo

3,5 tysiąca złotych dofinansowania na zakup sprzętu komputerowego lub urządzeń umożliwiających dostęp do internetu, będzie mogło otrzymać sporo uczniów z terenu gminy Przechlewo. Warunkiem jest poświadczenie, że któryś z rodziców, dziadków lub nawet pradziadków był w przeszłości pracownikiem PGRu. Gmina Przechlewo przystąpi do programu wsparcia dla dzieci z rodzin byłych pracowników Państwowych Gospodarstw Rolnych.

Program zakłada szeroki dostęp do dofinansowań na zakup komputerów oraz dostępu do internetu niezbędnego do nauki. Procedura otrzymania takiego wsparcia zostanie maksymalnie uproszczona

– Wnioski o przyznanie dotacji dla uczniów szkół podstawowych będzie można składać w szkołach w Przechlewie i w Sąpolnie. Uczniowie szkół średnich dokumenty będą składali w Urzędzie Gminy – mówi Jan Gajo, zastępca wójta Gminy Przechlewo.

Wszystkie zebrane w ten sposób wnioski trafią do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Po ich zaakceptowaniu ogłoszony zostanie przetarg na zakup i dostawę sprzętu. Wszystko powinno być zrealizowane do końca tego roku. W skali kraju budżet na tę akcję wynosi 80 milionów złotych. Pieniądze pochodzą z budżetu Unii Europejskiej.

 

 

fot. pixabay.com

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content