Wstańcie, chodźmy – pod takim hasłem odbędą się tegoroczne obchody Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej w Sępólnie Krajeńskim. Jest to wydarzenie ponadregionalne. Podobne inicjatywy podjęło też kilkadziesiąt innych miast w Polsce.

Sępoleńskie wydarzenia będą skupiały się wokół różnych instytucji. Swoje oferty mają biblioteki, parafie, świetlice wiejskie i domy kultury. Całość zainauguruje recital Tomasza Stockingera zatytułowany „Już nie zapomnisz mnie”. Będzie można go obejrzeć w niedzielę 10 listopada o godzinie 15.00 w sali widowiskowej Centrum Kultury i Sztuki. O tej samej porze w domu kultury w Wałdowie rozpocznie się inny koncert. Na tamtejszej scenie wystąpi zespół Biedronki z Niewieścina oraz schola i gromada zuchowa z Wałdowa. W Lutowie natomiast o godz. 17.00 rozpocznie się okolicznościowa wieczornica. W programie wspólne śpiewanie pieśni oraz wspomnienia pielgrzymkowe.

11 listopada to przede wszystkim uroczystości upamiętniające 101 rocznicę odzyskania niepodległości przez nasz kraj. Część oficjalna rozpocznie się o godzinie 9.30 przed Pomnikiem Wdzięczności ku czci Chrystusa Króla.

12 listopada to „Sentymentalna podróż po świecie uczuć i wartości” na którą zapraszamy o godzinie 10.00 do Lutowa. Biblioteka Publiczna w Sępólnie Krajeńskim proponuje tego dnia dwa spotkania. O 9.00 dla dzieci – „Zwierzyniec Pana Boga”, a o 17.00 dla dorosłych – „Europa zrodziła się z pielgrzymowania”.

13 i 14 listopada to kolejne spotkania w bibliotece. W domu kultury w Wałdowie otwarta zostanie natomiast wystawa fotograficzna poświęcona Janowi Pawłowi II. Na to wydarzenie zapraszamy 14 listopada o godzinie 10.00.

Piątek – 15 listopada to kolejne zajęcia biblioteczne dla dzieci. Rozpoczną się one o godzinie 9.00.

Finałem Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej będzie koncert Eleni, który odbędzie się w niedzielę 17 listopada o godzinie 17.00 w Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim.

fot. serwissamorzadowy.eu