TYDZIEŃ BIBLIOTEK W SĘPÓLNIE KRAJEŃSKIM

6 maj, 2022 | Sępólno Krajeńskie

Zajęcia literackie, spotkania z podróżnikami oraz warsztaty z teatrem w tle – to atrakcje, które przygotowuje Biblioteka Publiczna w Sępólnie Krajeńskim. Wszystko to z okazji zbliżającego się ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. Codziennie od 9 do 13 maja, sępoleńska placówka organizować będzie wyjątkowo ciekawe spotkania.  

W poniedziałek (9.05) w murach biblioteki mile widziani będą mali odkrywcy. To za sprawą warsztatów zatytułowanych „Bądź jak Maria”. Zajęcia nawiązywać będą do postaci Marii Skłodowskiej-Curie.

We wtorek (10.05) również spotkanie dla dzieci. Tym razem będą to wirtualne podróże po świecie wraz z małą reporterką Nelą.

Środa (11.05) – to spotkanie z Piotrem Wnukiem. Ta oferta kierowana jest do osób dorosłych. – Pan Piotr jest pasjonatem podróży w stylu takiego włóczęgi. Przemierza świat autostopem, lokalnym transportem, motorowerem, rowerem, a nawet na piechotę. Do tej pory odwiedził ponad 40 krajów. Jego ostatnia wyprawa to są Indochiny i Laos. Serdecznie zapraszamy, bo będzie nie tylko słowo, ale również obraz – zachęca Grażyna Kędzierska, dyrektor Biblioteki Publicznej w Sępólnie Krajeńskim. Spotkanie to rozpocznie się o godzinie 11.00.

W czwartek (12.05) spotkanie pod hasłem „Książka, biblioteka, informacja” – czyli wiedza na wyciągnięcie ręki. Będą to zajęcia dla klas I-III.

Piątek (13.05) to kolejne zajęcia dla najmłodszych. Tym razem będzie to przewodnich po legendach polskich. A wszystko to z teatrem kamishibai.

Udział we wszystkich spotkaniach będzie bezpłatny. Obowiązują jednak wcześniejsze zapisy, ponieważ ilość miejsc jest ograniczona.

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content