TYDZIEŃ BIBLIOTEK W PRZECHLEWIE

6 maj, 2022 | Przechlewo

Aż sześć spotkań z ciekawymi ludźmi, już na najbliższy tydzień zapowiada biblioteka w Przechlewie. Placówka jak wszystkie inne w kraju, również przyłącza się do akcji „Tydzień Bibliotek”. Będą to spotkania zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.  

9 maja odbędzie się spotkanie z Jackiem Łapińskim, który wspólnie ze swoimi słuchaczami szukać będzie odpowiedzi na pytanie: dlaczego warto czytać? To spotkanie jest adresowane do odbiorców w różnym wieku.

10 maja przechlewska biblioteka zaprasza na spotkanie z Krzysztofem Nowakowskim, autorem książek podróżniczych. Tym razem opowie on o swoich podróżach psim zaprzęgiem.

11 maja gościem przechlewskiej biblioteki będzie Sylwia Kubik. To z kolei spotkanie dla fanów powieści obyczajowych, a szczególnie serii „Żuławska Miłość”.

12 maja Daniel Kocuj opowie o bajkowych podróżach z Sydney do Szczecina. To wydarzenie warte jest wysłuchania przez wszystkie grupy wiekowe.

13 maja – koncert poezji śpiewanej w wykonaniu Arkadiusza Napiórkowksiego.

16 maja – niezwykła atrakcja dla maluchów. Gościem specjalnym wydarzenia będzie Barbara Supeł – popularna pisarka książek dla małych dzieci.

– Na przestrzeni wieków to biblioteki zmieniały pokolenia i wpływały na rozwój naszej cywilizacji. Dzisiaj nadal pełnią ważną rolę w naszym życiu. To właśnie dzięki bibliotekom i organizowanym przez nie wydarzeniom w dzieciach budzi się miłość do książek, a dorośli mogą rozwijać swoje pasje i zainteresowania – podsumowuje Elżbieta Baran, dyrektor Gminnej Biblioteki i Centrum Kultury w Przechlewie. Dlatego, jak sama mówi, warto przyjść na wszystkie te spotkania. Tym bardziej, że wstęp będzie wolny. Szczegółowe godziny rozpoczęcia poszczególnych wydarzeń, publikowane będą na bieżąco, na profilu facebookowym GBiCK w Przechlewie: https://www.facebook.com/biblioteka.wprzechlewie/

 

 

fot. pixabay.com

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content