TYDZIEŃ BIBLIOTEK W PRZECHLEWIE

8 maj, 2017 | Przechlewo

W całym kraju rusza dzisiaj akcja „Tydzień Bibliotek”. Do wydarzenia przyłącza się także placówka w Przechlewie. Z tej okazji zaplanowano tam kilka atrakcji.

Na pierwszą z nich bibliotekarze zapraszają już we wtorek (9.05). Będzie to spotkanie z Dariuszem Szopińskim, urzędnikiem i sportowcem z Przechlewa. Prelekcja odbędzie się o godzinie 9.50 w Publicznym Gimnazjum w Przechlewie.

W środę (10.05) o godzinie 9.00 odbędzie się konkurs recytatorski, a w czwartek (11.05), również o godzinie 9.00 w Gminnej Bibliotece Publicznej odbędzie się spotkanie z Marleną Popławską – Marek, pisarką i autorką książek dla dzieci.

W piątek (12.05) o godzinie 10.45 w sali widowiskowej Domu Kultury odbędzie się spektakl dla dzieci pt. „Poszukiwacze skarbów”. Przedstawienie zaprezentuje Teatr Duet z Krakowa. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Tydzień Bibliotek to akcja ogólnopolska. „Ma ona na celu zachęcenie czytelników do odwiedzania bibliotek, wypożyczania i czytania książek. Wszak czytanie uzależnia, poszerza horyzonty oraz sprawia, że jesteśmy i lepsi, i mądrzejsi” – mówi Elżbieta Baran, Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Przechlewie. W tym roku Tydzień Bibliotek trwa od 8 do 15 maja.

 

 

fot: serwissamorzadowy.eu

Czytaj cały artykuł
Skip to content