Spotkania z ciekawymi ludźmi, fascynujące opowiadania i wspólne czytanie książek – tak w Przechlewie zorganizowano tegoroczną edycję Tygodnia Bibliotek. W wydarzeniach, które odbywały się od 6 do 15 maja brali udział i mali, i duzi.

Tydzień Bibliotek zainaugurowała akcja zorganizowana wspólnie ze strażakami. Druhowie z OSP Przechlewo przyjechali do biblioteki wozem strażackim, jednak nie po to by gasić pożar, lecz po to, by poczytać maluchom książki i wiersze o strażakach. Była to też okazja do zaprezentowania sprzętu ratowniczego.

Dla starszych czytelników przygotowano spotkania autorskie z Izabelą Klebańską, Romanem Pankiewiczem oraz Krzysztofem Nowakowskim.  Artysta kryjący się pod pseudonimem Michał Pan Poeta spotkał się natomiast z dziećmi.

„Założeniem Tygodnia Bibliotek było podkreślenie roli czytania i biblioteki w poprawie jakości życia, edukacji, zwiększenie zainteresowania książką oraz prestiżu zawodu bibliotekarza” – mówi Elżbieta Baran, Dyrektor Gminnej Biblioteki i Centrum Kultury w Przechlewie. W wydarzeniach przygotowanych przez placówkę wzięło udział ponad stu uczestników w różnym wieku.

fot. GBiCK w Przechlewie