TRZEJ KRÓLOWIE ODWIEDZĄ KOCZAŁĘ

5 sty, 2023 | Koczała

Wspólne kolędowanie, msza święta i barwny orszak, który przejdzie ulicami miejscowości. Tak będą wyglądały tegoroczne uroczystości Objawienia Pańskiego, organizowane w Koczale w powiecie człuchowskim. W wydarzeniu oprócz mieszkańców wezmą udział także goście z całego regionu.

To już kilkuletnia tradycja, że wspólnie z Gminnym Ośrodkiem Kultury i Gminą Koczała, organizujemy świętowanie z Trzema Królami – zapowiada ks. Andrzej Malczyński, proboszcz parafii pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Koczale.

Całość rozpocznie msza święta, która zostanie odprawiona o godzinie 15.00 w kościele parafialnym w Koczale. Później ulicami miejscowości przejdzie Orszak Trzech Króli.

– Od pewnego czasu w Polsce jest tradycja organizowania orszaków w wielkich miastach. Pomyśleliśmy sobie, że my też możemy zrobić coś takiego w naszej lokalnej społeczności. Może nie w wymiarze tak wielkim jak w Warszawie, Koszalinie, czy Słupsku, ale tak, żeby integrować społeczność, żeby się cieszyć, radować świętami Bożego Narodzenia, ale także tworzyć klimat przyjaźni i zaufania do siebie – dodaje proboszcz.

Orszak przejdzie z kościoła do Gminnego Ośrodka Kultury. Tam około godziny 16.15 rozpocznie się wspólne kolędowanie. W programie są także jasełka wystawiane przez grupy teatralne z Gminnego Ośrodka Kultury i miejscowej szkoły. Będą też dodatkowe atrakcje – zapowiada Jolanta Sylwia Wysocka, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Koczale.

– Będzie sprzedaż ciasta, loteria fantowa, będą też różnego rodzaju konkursy, w tym także konkurs kolęd, konkurs na przebranie, konkurs na najpiękniejszą koronę – dodaje Wysocka.

Zebrane podczas akcji pieniądze, co roku przekazywane są na cel charytatywny. W tym roku wspomogą one fundusz leczenia Ewy Potyralskiej z Ostrówka. Kobieta choruje na złośliwy nowotwór piersi.

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu – zdjęcie ilustracyjne

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content