DO TRZECH RAZY SZTUKA

5 sty, 2018 | Sępólno Krajeńskie

Dopiero za trzecim razem udało się rozstrzygnąć przetarg na remont sali widowiskowej Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim. W poprzednich ceny za wykonanie usługi znacznie przewyższały kosztorys i konkursy trzeba było unieważniać. Teraz jednak oferenci zaproponowali stawki zbliżone do oczekiwań gminy.

Sala widowiskowa w Sępólnie Krajeńskim jest nieczynna już od lata. Wówczas to miał się rozpocząć jej gruntowny remont. O ile z przetargiem na dostarczenie specjalistycznego sprzętu nie było kłopotów, o tyle na wykonanie prac budowlanych, przetarg trzeba było ogłaszać trzykrotnie. „Mam nadzieję, że prace ruszą jeszcze w styczniu i potrwają maksymalnie do września” – mówi Waldemar Stupałkowski, Burmistrz Sępólna Krajeńskiego.

Wszystko ma kosztować nieco ponad 3 miliony złotych. Po remoncie w sali widowiskowej sępoleńskiego Centrum Kultury i Sztuki zainstalowane zostaną nowe fotele dla publiczności, a scena będzie przebudowana. Pomieszczenie zyska nowe nagłośnienie, oświetlenie, wentylację i adaptację akustyczną. Wyremontowane będą także zaplecza i garderoby.

Gmina Sępólno Krajeńskie pozyskała na to zadanie dofinansowanie w wysokości 1,85 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego  Województwa Kujawsko – Pomorskiego.

 

 

fot: serwissamorzadowy.eu

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content