Ponad 100 tysięcy złotych kosztować będą tegoroczne remonty w obiektach oświatowych Gminy Sępólno Krajeńskie. Prace już trwają. Zakończą się one przed pierwszym dzwonkiem.

W tym roku do renowacji wyznaczono parkiety dwóch sal gimnastycznych. Pierwszą z nich jest sala przy Szkole Podstawowej nr 1 w Sępólnie Krajeńskim. „Tam parkiet został wycyklinowany, położono nowy lakier, wymalowano też na nowo linie. Wszystko prezentuje się już bardzo efektownie i mam nadzieję, że będzie to służyło naszym dzieciom jeszcze przez parę ładnych lat” – mówi Waldemar Stupałkowski, Burmistrz Sępólna Krajeńskiego.

Renowacja parkietu prowadzona jest także w szkole w Lutowie. Przy tym obiekcie powstaje także nowa siłownia plenerowa i plac zabaw. To z kolei zadanie wyznaczone przez mieszkańców w drodze głosowania nad budżetem obywatelskim.

W Szkole Podstawowej nr 3 w Sępólnie Krajeńskim trwają prace remontowe pomieszczeń. Są one na nowo malowane, a w niektórych wymieniana jest także instalacja elektryczna. To warunek niezbędny, aby obiekt mógł nadal spełniać wymogi higieniczno – sanitarne oraz przeciwpożarowe.

fot. UM w Sępólnie Krajeńskim