TRWAJĄ DNI SĘPÓLNA KRAJEŃSKIEGO

7 sie, 2018 | Sępólno Krajeńskie

Do niedzieli (12.08) potrwają Dni Sępólna Krajeńskiego. Na dziesięć dni świętowania zaplanowano ponad dwadzieścia wydarzeń. Odbywają się one codziennie. Część imprez już za nami. Przed nami, kolejne ciekawe inicjatywy – zapowiadają organizatorzy.

Na dzisiaj (7.08) zaplanowano między innymi „Śniadanie na trawie” oraz wernisaż wystawy prac Bożeny Kąkol. Środa (8.08) to akcja uliczna „Kultura – Smacznego!!!”. Czwartek – „Rozgość się Polsko”. Kulminacją Dni Miasta będą kolejne duże wydarzenia, które odbędą się w najbliższy piątek, sobotę i niedzielę – zapowiada Michał Pick z Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim.

Głównym punktem programu piątkowych uroczystości będzie Sesja Rady Miejskiej, podczas której wręczona zostanie nagroda Świętego Wawrzyńca. To najwyższe miejskie wyróżnienie przyznawane osobom i instytucjom, które w sposób szczególny przysłużyły się do rozwoju miasta i regionu. Sesja rozpocznie się o godzinie 10.30. Poprzedzi ją Msza Święta, która zostanie odprawiona o 9.00 w kościele p.w. Św. Bartłomieja. Wieczorem zapraszamy na dyskotekę pod gwiazdami. Odbędzie się ona na targowisku Mój Rynek.

Sobota to z kolei Jarmark Świętego Wawrzyńca. Na to wydarzenie zapraszamy na godzinę 14.00 na targowisko miejskie. Wcześniej, o godzinie 10.00 na jeziorze Sępoleńskim odbędą się regaty żeglarskie o Puchar Burmistrza Sępólna Krajeńskiego.

Niedziela to turniej strzelecki, który o godzinie 10.00 rozpocznie się na strzelnicy bractwa kurkowego. Również o 10.00, ale na ulicy Gryfa Pomorskiego (dawniej BOWiD), na terenie firmy Agroma rozpocznie się zlot zabytkowych pojazdów produkcji polskiej. Wydarzenie to organizuje Pomorskie Okręgowe Muzeum PRL. Będzie to ostatni punkt w programie tegorocznych obchodów Dni Sępólna Krajeńskiego. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

 

 

fot: serwissamorzadowy.eu

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content