TRWA REMONT SZKOŁY W KOCZALE

29 sie, 2023 | Koczała

Kończy pierwszy etap prac remontowych prowadzonych w Szkole Podstawowej w Koczale. Budynek docelowo ma przejść niemalże gruntowną modernizację, a nawet częściową rozbudowę. Podczas tegorocznych wakacji odnowiono część sal lekcyjnych i korytarzy.

Znaczna część robót będzie zakończona jeszcze w tym tygodniu. Chodzi o to, aby prowadzone roboty budowlane nie kolidowały znacząco z funkcjonowaniem szkoły. To co już wykonano z pewnością zaskoczy użytkowników budynku. – Jest już duża zmiana w środku szkoły. Zmieniły się ściany, podłogi, korytarze. Na pewno dzieci będą miały niespodziankę, jak przyjdą na początku roku szkolnego do odświeżonego i zmienionego budynku szkoły – mówi Grzegorz Pietrzak, Wójt Gminy Koczała. We wrześniu kontynuowane będą jeszcze prace remontowe w sali gimnastycznej. Od października ma być ona oddana do ponownego użytku.    

Tegoroczne prace są dopiero pierwszym etapem procesu modernizacji szkoły. Wiosną ruszy budowa szatni zewnętrznej, która będzie służyła młodym sportowcom korzystającym z przyszkolnego kompleksu sportowego. Wyremontowane będą też pozostałe korytarze i sale lekcyjne. 

Cała inwestycja ma kosztować ponad 3,7 mln zł. 2,5 mln to pozyskane przez Gminę Koczała dofinansowanie z rządowego programu Polski Ład. Prace wykonuje firma Pro-Bud z Człuchowa.

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

Remont Szkoły Podstawowej w Koczale (sierpień 2023)

Remont Szkoły Podstawowej w Koczale (sierpień 2023)

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content