TRWA MODERNIZACJA SZKOLNYCH OBIEKTÓW SPORTOWYCH

11 lip, 2018 | Przechlewo

Boisko przyszkolne w Sąpolnie, profesjonalna bieżnia i skocznia w dal w Przechlewie oraz sala gimnastyczna również w Przechlewie – to obiekty wyznaczone do remontu w ramach programu modernizacji szkolnych obiektów sportowych. Na dwóch z trzech zadań prace już się zakończyły. Do modernizacji pozostała jeszcze tylko sala gimnastyczna w Przechlewie.

Całkowita wartość wszystkich zadań to 3,8 miliona złotych. Połowę stanowi dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Pierwszą zrealizowaną w ramach tego programu inwestycją była budowa boiska przy Szkole Podstawowej w Sąpolnie. Na początku czerwca oddano tam do użytku nowoczesny obiekt ze sztuczną nawierzchnią. Można tam grać w piłkę nożną, koszykówkę i siatkówkę. Obok znajduje się także skocznia w dal.

Kilkanaście dni później uruchomiono nową bieżnię i skocznię przy kompleksie Orlik w Przechlewie. Rozegrano tam już nawet pierwsze zawody. Niebawem ruszy remont sali gimnastycznej przy szkole w Przechlewie. „Obiekt ma być przystosowany do obowiązujących przepisów sanitarnych i przeciwpożarowych. Budynek będzie też odnowiony i ocieplony. Będzie on także dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych” – mówi Anna Marach z Urzędu Gminy w Przechlewie. Remont potrwa do lipca przyszłego roku.

 

 

fot: serwissamorzadowy.eu

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content