TRWA BUDOWA ULIC NA OSIEDLU SŁONECZNYM W BRUSACH

24 mar, 2021 | Brusy

Dziewięć ulic o łącznej długości prawie dwóch kilometrów zbudowanych zostanie na osiedlu Słonecznym w Brusach. Roboty drogowe trwają. Gotowe są już pierwsze odcinki.

Proces budowy dróg na osiedlu Słonecznym realizowany będzie do roku 2023. Całe zadanie ma kosztować ponad 6 milionów złotych, z czego prawie 3 miliony to dofinansowanie z budżetu państwa w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Pierwsze efekty prac już widać. 

– W ubiegłym roku została wybudowana ulica Akacjowa z łącznikiem do ulicy Słonecznej – mówi Witold Ossowski, Burmistrz Brus. Oprócz ulicy Akacjowej inwestycja zakłada także budowę ulic: Stokrotki, Modrakowej, Zielonej, Łanowej, Różanej, Jaśminowej oraz części Słonecznej i Kwiatowej.

– Wcześniej na tym osiedlu była wybudowana kanalizacja sanitarna, sieci wodociągowe, w części ulice te były też oświetlone. Po zrealizowaniu projektu będzie to wszystko dopięte na ostatni guzik. Będą to drogi urządzone w sposób kompleksowy – dodaje burmistrz. Modernizacja ulic na osiedlu Słonecznym jest największą, realizowaną obecnie inwestycją drogową w gminie Brusy.

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content