TRWA BUDOWA ŚWIETLICY W ZBOŻU

28 cze, 2024 | Sępólno Krajeńskie

W połowie listopada gotowa będzie nowa świetlica dla sołectwa Zboże w Gminie Sępólno Krajeńskie. Obiekt powstaje nieopodal szkoły. Prace budowlane są już mocno zaawansowane.

Aktualny stan jest taki, że obiekt jest wykonany w stanie surowym zamkniętym. To oznacza, że ma zamontowaną stolarkę okienną i drzwiową. W środku są ułożone też wszystkie instalacje i tynki. Teraz trwają prace na zewnątrz. Przy obiekcie zamontowana jest także instalacja fotowoltaiczna – mówi Waldemar Stupałkowski, Burmistrz Sępólna Krajeńskiego.

Nowa świetlica będzie pierwszym takim obiektem w miejscowości. Do tej pory zebrania sołeckie organizowane były w pobliskiej szkole. – Teraz znacznie polepszą się warunki dla naszych mieszkańców. Będą oni mieli swój obiekt z jedną dużą salą i drugą mniejszą, na inne zajęcia. Będzie tam także zaplecze kuchenne oraz sanitarne z tarasem i zewnętrznym placem, wyposażonym w siłownię plenerową, wiatę i miejsce na grilla. Myślę, że będzie to bardzo fajne miejsce do spędzania wolnego czasu – dodaje burmistrz. Cała inwestycja będzie kosztowała około 2 milionów złotych. Jest ona dofinansowana w 98 procentach z rządowego programu Polski Ład.

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content