TRWA BUDOWA ŚWIETLICY W BIELSKU

6 kwi, 2023 | Koczała

Na początku przyszłego roku gotowa będzie nowa świetlica w Bielsku w gminie Koczała. Prace budowlane już trwają. Nowo powstający obiekt będzie pierwszym, tak nowoczesnym w całej gminie.

Świetlica powstaje tuż przy drodze prowadzącej z Człuchowa do Koczały. Zastąpi ona stary obiekt znajdujący się w centrum Bielska.

Nowa świetlica będzie budynkiem nowoczesnym, z nowoczesnym systemem ogrzewania, z fotowoltaiką, ale też z pomieszczeniami odpowiadającymi potrzebom lokalnej społeczności. Dotychczas mieszkańcy Bielska korzystali ze starej, mocno już zużytej świetlicy, która opalana była jeszcze piecem kaflowym, co znacznie utrudniało jej funkcjonowanie zimą – mówi Grzegorz Pietrzak, Wójt Gminy Koczała.

W nowo budowanej świetlicy znajdą się także: pracownia komputerowa, duża sala do prowadzenia zajęć i organizacji imprez lub zebrań, a także mniejsze pomieszczenia gospodarcze. Będzie też węzeł sanitarny. Ponadto otoczenie świetlicy zostanie połączone z istniejącą już infrastrukturą sportowo-rekreacyjną. Docelowo całość utworzy dość spory kompleks, z którego będą mogły korzystać całe rodziny. Budowa świetlicy ma kosztować prawie 2,5 mln zł. 1,35 mln zł to dofinansowanie pozyskane przez Gminę Koczała z Rządowego Funduszu Polski Ład.

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content