TRWA BUDOWA CENTRUM OPIEKUŃCZO-MIESZKALNEGO

11 lip, 2024 | Sępólno Krajeńskie

Gotowe są już pierwsze ściany. Niebawem pojawią się też stropy. Trwa budowa obiektu, w którym swoją siedzibę będzie miało sępoleńskie Centrum Opiekuńczo – Mieszkalne.

Wszystko powinno być gotowe jeszcze w tym roku. Prace są już mocno zaawansowane – zapewnia Waldemar Stupałkowski, Burmistrz Sępólna Krajeńskiego. – Aktualny stan jest taki, że trwają prace związane z budową ścian zewnętrznych. Za chwileczkę pojawią się też stropy. Budynek jest jednokondygnacyjny, przystosowany dla osób niepełnosprawnych, w związku z czym, jak już pojawią się stropy, wykonawca zacznie prace związane z wykończeniem wnętrz tego obiektu – dodaje burmistrz.

Budynek powstaje na Placu Przyjaźni, nieopodal Centrum Małego Dziecka i Rodziny. Wewnątrz opiekę znajdą 24 osoby. Placówka będzie sprawowała nad nimi opiekę wytchnieniową.

W ramach inwestycji zagospodarowany zostanie także teren wokół budynku. Powstaną tam m.in. nowe nasadzenia. Cała inwestycja ma kosztować ponad 4 miliony złotych. 3,2 mln to pozyskane przez Gminę Sępólno Krajeńskie dofinansowanie rządowe.

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content