TRWA BUDOWA CENTRUM OPIEKUŃCZEGO W PRZECHLEWIE

18 lis, 2022 | Przechlewo

Kończą się roboty budowlane na obiekcie centrum opiekuńczego w Przechlewie. Obiekt powstaje przy ulicy Staroszkolnej w pobliżu siedziby Środowiskowego Domu Samopomocy. Będzie on służył osobom niepełnosprawnym oraz przewlekle chorym.

Centrum opiekuńcze będzie nową przechlewską placówką. Specjalistyczną pomoc znajdą w niej osoby wymagające całodziennej opieki. Odbędzie się to też z korzyścią dla rodzin, które w tej chwili tę opiekę sprawują.

– Będzie to miejsce, w którym w określonych godzinach w ciągu dnia, będzie można pozostawić chorego, a wymagającego intensywnej opieki, członka rodziny. Wówczas osoby, które taką opiekę sprawują na co dzień, będą miały czas dla siebie. Umożliwi im to zrobienie zakupów, załatwienie prywatnych spraw, a w niektórych przypadkach nawet podjęcie pracy – mówi Krzysztof Michałowski, Wójt Gminy Przechlewo.

Zapisy chętnych już trwają. Są one przyjmowane w Środowiskowym Domu Samopomocy w Przechlewie. Tam też udzielane są informacje na temat zakresu usług oraz rodzaju schorzeń, z jakimi pacjenci mogą być przyjmowani. Nowo powstająca placówka nie będzie bowiem szpitalem.

Centrum opiekuńcze ma być gotowe w pierwszym kwartale przyszłego roku. Będzie ono mogło pomieścić do czterdziestu podopiecznych. Budowa obiektu ma kosztować niespełna 3 mln zł. 2 mln to pozyskane przez Gminę Przechlewo dofinansowanie rządowe.

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content