TRIATHLON PRZECHLEWO JUŻ JUTRO

15 cze, 2024 | Przechlewo

Ponad Trzystu zawodników z całego kraju wystartuje w kolejnej edycji Triathlonu Przechlewo. Zawody odbędą się w najbliższą niedzielę (16.06). Sportowcy ścigać się będą na dystansie 1/4 Ironmana, 1/8 Ironmana oraz w wyścigu sztafet.

W pierwszej konkurencji, na najdłuższym odcinku ścigać się będzie 150 osób. 120 zawodników wystartuje z kolei na dystansie 1/8 Ironmana. Do startu w sztafecie zgłosiło się 35 drużyn. Będą one rywalizowały ze sobą na dystansie 1/4 Ironmana. – To już jest impreza ogólnopolska. Spodziewamy się dużych grup ze Słupska, z Koszalina, z Poznania, z Bydgoszczy, również z południa Polski – mówi  Sławomir Napiórkowski, współorganizator imprezy, członek grupy Tripaka.

Start i meta zawodów znajdować się będą w parku nad Jeziorem Przechlewskim. Konkurencje pływania rozegrane zostaną w Jeziorze Przechlewskim, wyścig rowerowy urządzony będzie promenadą wzdłuż jeziora, a potem na drodze powiatowej Przechlewo-Rzeczenica, a konkurencja biegowa ścieżką rowerową wzdłuż drogi Przechlewo-Koczała, na odcinku od Przechlewa do zakładów mięsnych Goodvalley.

Z związku z organizacją zawodów w niedzielę w godzinach 8.00-14.00 zamknięta dla ruchu będzie droga powiatowa Przechlewo-Rzeczenica. Objazd będzie możliwy przez Szczytno lub dla większych pojazdów przez Kołdowo.

Pierwsze wyścigi rozpoczną się o godzinie 9.00. Kolejne będą się rozpoczynały o godzinie 9.30, 9.35 i 10.15. Organizatorzy spodziewają się powrotu zawodników na metę najpóźniej o 13.30. Na tę godzinę właśnie zaplanowano też ogłoszenie wyników i wręczenie nagród. O godzinie 15.00, tak zawodnicy, jak i kibice, będą mogli wspólnie obejrzeć mecz piłkarski Mistrzostw Europy 2024 – Polska-Holandia. Na plaży w Przechlewie urządzona zostanie mała strefa kibica. Mecz będzie wyświetlany na telebimie. Partnerem i głównym sponsorem Triathlonu Przechlewo jest firma Goodvalley.

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu  (zdjęcie ilustracyjne)

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content