TRENING Z MISTRZEM

21 maj, 2018 | Przechlewo

Marek Kowalski, lekkoatleta, instruktor biegania, specjalista w biegach długodystansowych i przełajowych, wielokrotny medalista Mistrzostw Polski – odwiedzi Przechlewo. Dla mieszkańców i turystów będzie to okazja do wspólnego z nim treningu biegowego. Takie wydarzenie odbędzie się już w najbliższy wtorek.

Od kilku tygodni w Przechlewie organizowane są cykliczne treningi biegowe dla mieszkańców. Odbywają się one co wtorek w godzinach popołudniowych. Inicjatorem akcji jest miejscowy Zakładowy Klub Sportowy „Kontra”. Przedsięwzięcie zakłada, że każdy kto ma na to ochotę, może raz w tygodniu przyjść w umówione miejsce i wraz z dostosowaną do swoich możliwości fizycznych grupą, wziąć udział w treningu. Akcja cieszy się coraz większym zainteresowaniem, stąd pomysł na wprowadzenie nowych atrakcji. Już w najbliższy wtorek, 22 maja, gościem specjalnym takiego treningu będzie Marek Kowalski, polski sportowiec, trener biegania i specjalista żywienia.

Spotkanie z nim odbędzie się o godzinie 17.30 na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji nad jeziorem Końskim. „Całość poprzedzi krótki wykład o bieganiu, metodach regeneracji sił oraz prawidłowym odżywianiu. Potem odbędzie się trening właściwy, a na koniec dyskusja i podsumowanie ćwiczeń” – zapowiada Dariusz Szopiński z Urzędu Gminy w Przechlewie.

Organizatorzy przewidzieli poczęstunek dla uczestników spotkania oraz losowanie atrakcyjnych nagród, przyznawanych za udział w treningu. Wszystko potrwa około 3 godzin. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny i otwarty dla wszystkich zainteresowanych. Zapraszamy również osoby, które nie są mieszkańcami gminy. W tym zakresie nie ma ograniczeń. Dla tych, którzy nie będą mogli uczestniczyć w jutrzejszym spotkaniu, dobra wiadomość. Kolejny trening z Markiem Kowalskim odbędzie się 12 czerwca.

 

 

fot: serwissamorzadowy.eu

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content