Gmina Przechlewo otrzymała rządowe dofinansowanie z programu Senior Plus. Oznacza to, że do końca roku w Przechlewie powstanie Klub Seniora.

Utworzenie nowej instytucji nie będzie się wiązało z budową nowego obiektu. Klub Seniora powstanie na bazie obecnego domu kultury. „W ramach tego zadania będzie utworzona sala do zajęć rehabilitacyjno – ruchowych. Będą pomieszczenia klubowe wyposażone w sprzęt RTV, fotele, będzie także nowa kuchnia i toalety przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych” – mówi Krzysztof Michałowski, Wójt Gminy Przechlewo. Jak dodaje, to dobra wiadomość dla mieszkańców. Nigdy dotąd bowiem takiej instytucji, ani w Przechlewie, ani w okolicy nie było.

 „Potrzeba utworzenia klubu seniora wynikła z tego, że mamy w gminie Przechlewo ponad tysiąc osób w wieku już emerytalnym. Dla tej grupy do tej pory nie było miejsca do spotkań. Teraz gdy otrzymaliśmy to dofinansowanie będziemy mogli do końca roku takie miejsce stworzyć” – mówi dalej wójt.

Obiekt będzie dostępny dla wszystkich seniorów. Adaptacja pomieszczeń i ich wyposażenie ma kosztować 235 tysięcy złotych. 150 tysięcy to dofinansowanie w ramach programu Senior +.

 

 

fot. UG Przechlewo