TERMOMODERNIZACJA OBIEKTÓW PUBLICZNYCH

19 sie, 2018 | Sępólno Krajeńskie

Jeszcze przez co najmniej dwa tygodnie potrwa termomodernizacja gmachu Urzędu Miejskiego i Starostwa Powiatowego w Sępólnie Krajeńskim. To ostatnie w tym roku budynki ocieplane w ramach Gminnego Programu Termomodernizacji Obiektów Publicznych. Na realizację tego zadania gmina pozyskała dotację w wysokości 1,2 mln zł.

W ramach inwestycji w Ratuszu wymieniana jest cała stolarka okienna, system centralnego ogrzewania oraz docieplany jest stropodach. „Jest to bardzo ważna inwestycja ze względów ekonomicznych. Okazuje się, że poprzez to, że były nieszczelne okna i niedocieplony stropodach, gmina i powiat ponosiły duże koszty związane z eksploatacją budynku” – mówi Waldemar Stupałkowski, Burmistrz Sępólna Krajeńskiego.

Dzięki tej inwestycji koszty ogrzewania obiektu spadną o około 30 procent. Poprawi się także estetyka całego obiektu, ponieważ gmach zyskał już nową elewację. Remont nie dezorganizuje pracy magistratu. Wszystkie wydziały działają normalnie. Jedyną uciążliwością są hałasy związane z pracami budowlanymi. W ramach tego samego programu docieplony został wcześniej także budynek przy Centrum Sportu i Rekreacji w Sępólnie Krajeńskim oraz Szkoła Podstawowa w Zalesiu. Termomodernizacja wszystkich trzech obiektów będzie kosztowała 2 miliony złotych.

 

 

fot: serwissamorzadowy.eu

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content