TEREN REKREACYJNY W WIDNIE BĘDZIE ODNOWIONY

27 maj, 2021 | Brusy

Nowe ławki, stoły, a nawet drzewka pojawią się niebawem w centrum miejscowości Widno w gminie Brusy. Tamtejszy teren rekreacyjny na którym co roku organizowane jest tradycyjne pieczenie chleba, zostanie odrestaurowany. Gmina Brusy otrzymała na ten cel dofinansowanie w wysokości 10 tysięcy złotych. Pieniądze w ramach programu „Aktywne Sołectwo Pomorskie” przyznał zarząd Województwa Pomorskiego.

 „Widno słynie z imprez związanych z pieczeniem chleba. Remontowane miejsce to plac gdzie jest piec chlebowy. Jest ono wykorzystywane przez turystów, kajakarzy i mieszkańców. To też teren rekreacyjny z miejscem na ognisko i z wiatą chroniącą przed deszczem. Pozyskane środki pozwolą na modernizację tego obszaru” – mówi Witold Ossowski, Burmistrz Brus.

W ramach rewitalizacji zakupione zostaną nowe stoły i ławy. Miejsce na ognisko zostanie także przebudowane. Będą też nowe drzewka. Całość ma kosztować 18 tysięcy złotych, z czego 10 tysięcy to pieniądze z Urzędu Marszałkowskiego, a 8 tysięcy to środki z budżetu Gminy Brusy. Inwestycja będzie wykonana do końca września.

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content