TEREN REKREACYJNY W DZIECHOWIE JEST JUŻ GOTOWY

7 lis, 2022 | Sępólno Krajeńskie

Siłownia plenerowa, stanowisko do gry w minigolfa, wiata z miejscem do grillowania, małe boisko ze sztuczną nawierzchnią. Tak wygląda nowo wybudowany teren rekreacyjny w miejscowości Dziechowo w gminie Sępólno Krajeńskie. Obiekt jest już gotowy i otwarty dla mieszkańców.

Plac rekreacyjny powstał w pobliżu świetlicy wiejskiej. Jest on teraz uzupełnieniem miejscowej infrastruktury wypoczynkowej. – To obiekt ogólnodostępny, wyposażony w siłownię plenerową, wyposażony w dwa stanowiska do mini golfa. Pojawiło się też miejsce na ognisko i wiata z miejscem do grillowania. Wiata jest nietypowa jeżeli chodzi o tego typu zabudowę, bo pokryta jest ona dachem z mchu. Przypomina to takie dachy, jak widzimy czasami za granicą, w Szkocji czy w Irlandii. Jest to pierwsza taka budowla w naszej gminie – mówi Waldemar Stupałkowski, Burmistrz Sępólna Krajeńskiego.

Cały teren jest ogrodzony i wyposażony w oświetlenie solarne. Baterie, które w ciągu dnia się ładują, wystarczają na to, aby oświetlić obiekt po zmroku. Są też ławki i stoły, przydatne do organizowania pikników. Wiatę przyozdobiono motywem kwiatowym, wymalowanym na wzór haftu krajeńskiego, charakterystycznego dla tego regionu. Budowa placu rekreacyjnego kosztowała 440 tysięcy złotych. 265 tysięcy to unijne dofinansowanie, które gmina pozyskała z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

 

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content