TENIS STOŁOWY W GMINIE KOCZAŁA – PRZYJDŹ NA ZAJĘCIA

18 maj, 2023 | Koczała

Czy tenisiści stołowi z Koczały znowu znajdą się w krajowej czołówce? Inicjatorzy reaktywacji tej sekcji sportowej w miejscowym klubie, mają taką nadzieję. Zapisy na treningi tenisa stołowego już się rozpoczęły.

Obecnie koczalska drużyna tenisa stołowego rozgrywa swoje pojedynki w IV lidze. Apetyty są jednak dużo większe, stąd pomysł, aby zacząć szkolić dzieci i młodzież. Treningi już trwają. Organizowane są one raz w tygodniu w świetlicy w Starznie oraz dwa razy w tygodniu w szkole w Koczale.

Przed laty koczalscy tenisiści odnosili sukcesy na arenie ponadregionalnej, a nawet krajowej. Ich trenerem był Andrzej Piekarski. Od czasu, gdy przeszedł on na emeryturę, chętnych do kontynuowania pracy z dziećmi i młodzieżą nie było. Teraz wyzwanie przyjął Dariusz Antoniuk, który już zaczął kompletowanie przyszłych zawodników.

Wiek nowych kandydatów nie gra roli. Przyjmujemy wszystkich. W zależności od poziomu ich zaawansowania, dzielimy ich potem na grupy treningowe – mówi Antoniuk. Jak dodaje trener – warunki do uprawiania tej dyscypliny sportu są. Klub dysponuje trzema stołami w Starznie oraz sześcioma w Koczale. Do tego w sołectwach również są stoły do gry w ping-ponga pod gołym niebem. Wszyscy chętni do udziału w treningach powinni zgłosić się bądź to do klubu Granit Koczała, bądź bezpośrednio do trenera Dariusza Antoniuka. Pierwszym sprawdzianem dla młodych tenisistów będzie XIV Turniej o Puchar Wójta Gminy Koczała. Odbędzie się on 24 czerwca.

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content