TARGI PRACY I EDUKACJI W SĘPÓLNIE KRAJEŃSKIM

11 lut, 2016 | Sępólno Krajeńskie

Kilkuset bezrobotnych i uczniów odwiedziło Targi Pracy i Edukacji w Sępólnie Krajeńskim. Impreza została zorganizowana w naszym mieście po raz pierwszy. Swoje oferty przedstawiło prawie 50 wystawców z całego regionu.

Wydarzenie było adresowane do uczniów zastanawiających się jeszcze wyborem szkoły lub uczelni oraz do osób poszukujących pracy. Swoje stoiska prezentowały bowiem firmy, urzędy  i placówki oświatowe. „Nasza oferta skierowana jest zarówno do gimnazjalistów, jak i osób dorosłych, chcących kształcić się w zawodach związanych z rolnictwem. Wychodząc naprzeciw potrzebom rynku, od września uruchamiamy nowe kierunki. Będą to na przykład: technik weterynarii oraz technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej”  – mówi Halina Zapalska, Kierownik Kształcenia Praktycznego w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Sypniewie. Podczas targów przedstawiono także kilkadziesiąt ofert pracy. „Każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Jest dużo pracy dla inżynierów, budowlańców” – oceniali zwiedzający. Dla kobiet są oferty zatrudnienia między innymi w zawodach szwaczka i recepcjonistka. Wydarzenie dało również możliwość pozyskania informacji na temat możliwości uruchomienia własnej działalności gospodarczej. Swoje oferty przedstawiał także Powiatowy Urząd Pracy.
Targi Pracy i Edukacji odbyły się w Hali Krajna Arena. Ich organizatorami byli: Powiat Sępoleński, Gmina Sępólno Krajeńskie, Powiatowy Urząd Pracy w Sępólnie Krajeńskim oraz Wojewódzki Urząd Pracy w Toruniu.

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content