TAK CIĘ WIDZĘ MOJA OJCZYZNO

13 kwi, 2018 | Przechlewo

Konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży ogłosiła Gminna Biblioteka Publiczna w Przechlewie. Organizatorzy oczekują prac w których zilustrowany zostanie obraz współczesnej Polski. Wszystko pod wspólnym tytułem „Tak Cię widzę moja Ojczyzno”.

Uczestnikami konkursu mogą być dzieci i młodzież nie tylko z Przechlewa i okolic. Prace będą oceniane w trzech kategoriach wiekowych: 7-9 lat, 10-12 lat oraz 16-16 lat. „Chcemy aby nasi mali artyści przestawili to jak postrzegają swoją Ojczyznę, zarówno te małą, jak i tę dużą, a swoją wiedzę pokazali w pracach plastycznych” – mówi Elżbieta Baran, Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Przechlewie.

Technika wykonania prac jest dowolna. Jeżeli jest to rynek lub malowidło, powinien się on mieścić w formacie A4. Przyjmowane będą także prace przestrzenne. Uczestnicy konkursu muszą osobiście dostarczyć gotową pracę do biblioteki publicznej lub biblioteki szkolnej w terminie do 26 kwietnia.

Konkurs zostanie rozstrzygnięty natomiast 3 maja br. podczas Majówki Rodzinnej nad jeziorem Przechlewskim w parku. Jego organizatorami są: Gminna Biblioteka Publiczna w Przechlewie oraz Biblioteka Szkolna w Przechlewie. Zwycięzcy otrzymają atrakcyjne nagrody.

 

 

grafika: GBPiCK w Przechlewie

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content