TABLICE INTERAKTYWNE W SZKOŁACH

3 lut, 2016 | Sępólno Krajeńskie

Wszystkie Szkoły Podstawowe w Gminie Sępólno Krajeńskie mają już tablice interaktywne. W urządzenia wyposażona jest każda sala lekcyjna w tych placówkach. Zestawy służą w prowadzeniu lekcji, jako pomoc naukowa.

Tablica interaktywna to narzędzie wielofunkcyjne. „Można na niej pisać, wyświetlać obrazy z projektora, a także używać jako ekranu dotykowego” – wyjaśnia Marek Tymecki, Dyrektor Zakładu Obsługi Oświaty Samorządowej w Sępólnie Krajeńskim. 
Cały zestaw wyposażony jest także w głośniki, co umożliwia projekcję filmów i zadań dźwiękowych. Całość jest sprzężona z internetową platformą edukacyjną. Jest to baza fotografii, animacji, filmów i treści przydatnych w prowadzeniu lekcji. Oczywiście tradycyjne tablice z kredą i gąbką nie zniknęły z sal lekcyjnych. „Nic nie zastąpi klasycznej tablicy w nauce kaligrafii” – uważa Tymecki. Pierwsze tablice interaktywne pojawiły się w sępoleńskich szkołach w 2013 roku. Wówczas zainstalowano je w salach lekcyjnych dla klasach I-III. Teraz urządzenia zamontowano w salach dla klas IV-VI. Łączna wartość nowych tablic to 348 tysięcy złotych. 87 tysięcy zapłaciła Gmina Sępólno. Reszta to dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego. W Gminie Sępólno Krajeńskie jest 7 szkół podstawowych. Działają w nich łącznie 54 oddziały lekcyjne.

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content