SZLACHETNA PACZKA W SĘPÓLNIE KRAJEŃSKIM

13 gru, 2022 | Sępólno Krajeńskie

23 rodziny z gminy Sępólno Krajeńskie i jedna z gminy Kamień Krajeński otrzymały w miniony weekend upominki przygotowane w ramach akcji Szlachetna Paczka. Jest to wydarzenie ogólnopolskie. Akcja ma swoich wolontariuszy i koordynatorów również w Sępólnie Krajeńskim.

Szlachetna Paczka to akcja pomocowa. Korzystają z niej najczęściej osoby chore, samotne i starsze, pozostające w trudnej sytuacji materialnej. Informacje o potrzebujących pozyskiwane są od ośrodków pomocy społecznej, parafii, sołtysów, a nawet sąsiadów. Każde takie zgłoszenie jest weryfikowane przez wolontariuszy.

– Staramy się pomóc rodzinom, które są dotknięte jakąś formą nieszczęścia. Czasami jest to bieda, choroba lub niepełnosprawność. Często pomagamy też osobom starszym i samotnym, które nie mają się do kogo zwrócić – mówi Robert Czerechowski, lider rejonu Sępólno Krajeńskie.

Jeżeli zgłoszona rodzina zakwalifikuje się do programu, szuka się dla niej darczyńcy, który zechce zaspokoić jej potrzeby. Darczyńca zgodnie z zapotrzebowaniem, przygotowuje odpowiednie paczki. Najczęściej znajdują się w nich: odzież, żywność, opał, chemia gospodarcza, a czasami nawet sprzęty AGD. Wszystkie dary są dostarczane potrzebującym w tak zwany „weekend cudów”. W tym roku był to 10-11 grudnia. W tegorocznej edycji akcji Szlachetna Paczka w całym kraju objęto pomocą ponad 15 tysięcy rodzin.

 

 

fot. Szlachetna Paczka – Sępólno Krajeńskie

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content