SZLACHETNA PACZKA W PRZECHLEWIE [GALERIA]

10 gru, 2018 | Przechlewo

Artykuły spożywcze i higieniczne, sprzęt AGD, a nawet meble – wszystko to trafiło do najbardziej potrzebujących rodzin w powiecie człuchowskim. W miniony weekend, podobnie jak w całym kraju, odbył się tam finał ogólnopolskiej akcji Szlachetna Paczka.

Powiatowy sztab jak co roku znajdował się w Przechlewie. W miejscowej remizie OSP pracowali wolontariusze. Tam też darczyńcy przywozili przygotowane przez siebie paczki. Stamtąd dystrybuowano je dalej, do najbardziej potrzebujących.

„My zajmujemy się weryfikacją rodzin, które zgłaszane są do Szlachetnej Paczki przez lokalne instytucje, księży, GOPS, a nawet mieszkańców. Następnie grupa osób, czy to firmy, szkoły, czy osoby prywatne,przygotowują konkretną paczkę z konkretną pomocą, dla konkretnej rodziny” –wyjaśnia Krzysztof Michałowski, powiatowy koordynator akcji

Dary trafiają najczęściej do osób biednych, starszych, samotnych lub niepełnosprawnych. Wcześniej rozpoznawane są ich potrzeby.

„Na brak darczyńców nie narzekamy. Mamy na przykład paczkę dla rodziny, która otrzymała meble, łóżko, pralkę, do tego została zebrana wpłata na Radę Rodziców dla dzieci na wycieczki, na wyjazdy na baseny,to teatru” – mówi Anna Werner, wolontariuszka akcji.

W tym roku w całym powiecie człuchowskim rozwieziono 24 zestawy prezentów. Przechlewscy wolontariusze zaangażowali się w akcję już po raz piąty.

fot. serwissamorzadowy.eu

Czytaj cały artykuł
Skip to content