SZLACHETNA PACZKA W DOBIE PANDEMII

27 lis, 2020 | Sępólno Krajeńskie

Mimo surowych obostrzeń sanitarnych wolontariusze Szlachetnej Paczki nie zrezygnują w tym roku z niesienia pomocy. Trwają przygotowania do finału akcji. Tak zwany „weekend cudów” odbędzie się w dniach 12 i 13 grudnia.

Szlachetna Paczka to ogólnopolska akcja pomocowa. Osobom ubogim, chorym lub w szczególnie trudnej sytuacji rodzinnej przygotowywane są paczki zawierające najbardziej potrzebne im produkty, sprzęty lub odzież. „W tej chwili jesteśmy na etapie bazy rodzin. Oznacza to, że potencjalni darczyńcy mogą odwiedzić nasz rejon w systemie i sprawdzić jakie rodziny są potrzebujące i według tego co te rodziny potrzebują, wybrać daną rodzinę i jej pomóc” – mówi Robert Czerechowski, koordynator Szlachetnej Paczki w województwie kujawsko-pomorskim. Mimo trudnej sytuacji hojność ofiarodawców nie słabnie. W tej chwili w gminie Sępólno Krajeńskie na 34 zgłoszone rodziny, bez tak zwanych sponsorów pozostało zaledwie 5. Do finału akcji są natomiast jeszcze dwa tygodnie.

Szlachetna Paczka to akcja organizowana we współpracy między innymi z ośrodkami pomocy społecznej. Wolontariusze kwalifikują do pomocy rodziny w wyjątkowo trudnej sytuacji. Na darczyńców z pewnością nie mogą liczyć osoby, które mają problem z nałogami, roszczeniowe lub ukrywające swoją prawdziwą sytuację materialną. W paczkach oprócz żywności, można znaleźć także środki czystości, ubrania, wyposażenie kuchni lub drobny sprzęt RTV i AGD. Listę potrzeb przygotowują wolontariusze w przeprowadzonym wcześniej wywiadzie społecznym. To oni także poszukują sponsorów, którzy zgodzą się na sfinansowanie znajdujących się na liście potrzeb. Prezenty dostarczane są do rodzin najczęściej w drugi weekend grudnia. W tym roku w akcję na terenie gminy Sępólno Krajeńskie zaangażowało się 15 wolontariuszy.  

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content