Żywność, opał, środki czystości, sprzęt AGD – to wszystko najpóźniej do niedzieli trafi do najbardziej potrzebujących w Sępólnie Krajeńskim i regionie. W całej Polsce rozpoczyna się właśnie weekend cudów. To finał akcji Szlachetna Paczka.

W skali kraju w inicjatywę zaangażowane są tysiące wolontariuszy. Robią oni rozeznanie w terenie, poszukując najbardziej potrzebujących osób. Potem poznają ich potrzeby. Wolontariusze kojarzą także takie osoby z darczyńcami. W ten sposób przygotowywane są paczki, które trafiają do najbardziej ubogich, w tak zwany weekend cudów. „Wraz z darczyńcami jedziemy do rodzin i przekazujemy im rzeczy o których one marzą. Dlatego nazywamy to weekendem cudów, ponieważ dzieją się rzeczy pełne dobra, pełne radości i szczęścia. Czasami łzy płyną po policzkach z tego wszystkiego, czego doświadczamy, będąc właściwie tylko przekaźnikami tej dobrej pomocy” – mówi Robert Czerechowski – lider Szlachetnej Paczki w Gminie Sępólno Krajeńskie.

W tym roku pomoc dotrze do 55 rodzin w całym powiecie sępoleńskim. Tylko gminie Sępólno Krajeńskie będą to 43 rodziny. „W większości są to rodziny, gdzie są osoby starsze lub osoby z różnego typu schorzeniami” – dodaje Czerechowski.

Istotą Szlachetnej Paczki jest organizowanie pomocy dla osób faktycznie jej potrzebującej. Rodziny posiadające niezły status materialny, a w szczególności osoby roszczeniowe, zgodnie z zasadami akcji – na wsparcie liczyć nie mogą.

fot. serwissamorzadowy.eu