SZLACHETNA PACZKA – FINAŁ AKCJI W SĘPÓLNIE KRAJEŃSKIM

21 gru, 2021 | Sępólno Krajeńskie

Prawie 50 rodzin z Sępólna Krajeńskiego, Kamienia Krajeńskiego i Sośna otrzymało w tym roku dary w ramach akcji Szlachetna Paczka. Ostatnie prezenty dotarły do potrzebujących w miniony weekend. W paczkach znalazły się między innymi: chemia gospodarcza, żywność, sprzęt AGD, a nawet opał na zimę. W tym roku na liście potrzebujących znalazło się 41 rodzin. Obdarowanych było jednak więcej.

– Zawsze mamy gdzieś w zanadrzu takie rodziny, które nie zostały włączone do programu z różnych przyczyn, ale wiemy, że tam też są potrzeby – mówi Robert Czerechowski, lider rejonu Szlachetnej Paczki w Sępólnie Krajeńskim.

Rodziny do których dociera pomoc nie są przypadkowe. Każda z nich jest wcześniej sprawdzana. Wolontariusze robią także rozeznanie w zakresie jej potrzeb.

– Patrzymy na historię rodziny, czyli jak było kiedyś, co się stało, że teraz jest źle? I jak sobie radzą z tym, że jest źle? Szukamy rodzin, które wykazują bohaterską postawę, to znaczy, że mimo iż jest jakaś przeciwność losu, jakiś problem, to one starają się z tym jakoś radzić. Nie szukamy rodzin roszczeniowych oraz takich, które nie zmieniają się przez lata, czy też takich, które nie szukają wyjścia z sytuacji w jakiej się znalazły – wyjaśnia Czerechowski.

W tym roku z skali kraju pomoc dotarła do ponad 17 tysięcy rodzin. W akcję zaangażowanych było 12 tysięcy wolontariuszy. 19 z nich, to wolontariusze rejonu Sępólno Krajeńskie.

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content