SZLACHETNA PACZKA 2020 – BĘDZIE TAKŻE W NASZYM REGIONIE

3 gru, 2020 | Przechlewo

24 rodziny z Przechlewa i okolic otrzymają w tym roku prezenty w ramach akcji „Szlachetna Paczka”. Finał wydarzenia, nazywany weekendem cudów odbędzie się w dniach 12 i 13 grudnia. Wtedy też zgromadzone wcześniej prezenty zostaną dostarczone potrzebującym.

Szlachetna Paczka to akcja pomocowa kierowana do osób ubogich lub chorych. Wolontariusze we współpracy z ośrodkami pomocy społecznej typują rodziny, którym należy pomóc. Później przygotowują listę zakupów i szukają sponsorów. W ten sposób gromadzone są między innymi środki czystości, żywność, ubrania, a nawet drobny sprzęt AGD. „Paczki przygotowywane są pod konkretną rodzinę, w zależności od jej potrzeb” – mówi Krzysztof Michałowski, lider rejonu Przechlewo.

W tym roku pomoc skierowana zostanie przede wszystkim do osób chorych i starszych. Przechlewskie paczki będą zawierały między innymi opał na zimę, bony z opłaconą już rehabilitacją oraz talony na zakup lekarstw. W sztabie pracować będzie tylko 8 wolontariuszy. Wszystko to z powodu pandemii koronawirusa. Chodzi o to, aby zminimalizować ryzyko zakażenia. W teren z prezentami pojadą tylko niezbędne osoby. Niemożliwy będzie także bezpośredni kontakt darczyńców z osobami obdarowanymi.

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content