SZKOŁY W GMINIE BRUSY GOTOWE NA PRZYJĘCIE UCZNIÓW

26 sie, 2021 | Brusy

1570 uczniów w Gminie Brusy, 1 września rozpocznie nowy rok szkolny. Tamtejszy samorząd prowadzi 10 szkół. Wszystkie są już gotowe na przyjęcie uczniów.

Jak zapewnia Jacek Bruski z Gminnego Zarządu Oświaty, rok szkolny zacznie się terminowo i w trybie stacjonarnym. – Przygotowanie szkół do nowego roku szkolnego, można powiedzieć, ze jest już na ukończeniu. Szkoły wdrażają wszelkie wytyczne, które otrzymują ze strony Ministerstwa Edukacji, Ministerstwa Zdrowia oraz Głównego Inspektora Sanitarnego  – dodaje Bruski.

Nowością w tym roku będą stacje do bezdotykowego pomiaru temperatury oraz dezynfekcji rąk. Pojawią się one we wszystkich szkołach. Nie jest to wyposażenie obowiązkowe, ale w ten sposób uda się sprawdzić i ewentualnie wychwycić uczniów z podwyższoną temperaturą ciała. Nadal obowiązywał będzie nakaz noszenia maseczek w częściach wspólnych szkoły. Chodzi tu przede wszystkim o korytarze i szatnie. Maseczki uczniowie będą przynosili z domów. Dla zapominalskich, każda placówka będzie miała także własne, jednorazowe maseczki.

Oprócz uczniów szkół, w gminie Brusy nowy rok edukacyjny rozpocznie także prawie 700 maluchów w przedszkolach oraz 80 niemowlaków w żłobku.

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content