SZKOLNY KIERMASZ ŚWIĄTECZNY – ZAPROSZENIE

12 gru, 2018 | Przechlewo

Już w najbliższą niedzielę (16.12) zapraszamy do Przechlewa na kiermasz świąteczny. W tym roku odbędzie się on wyjątkowo na placu parafialnym przy kościele p.w. Św. Anny. Na miejscu będzie można nie tylko zaopatrzyć się w przygotowane przez uczniów ozdoby świąteczne, ale także skosztować słodkości i obejrzeć występy artystyczne.

Szkolny kiermasz świąteczny to już miejscowa tradycja. Co roku uczniowie wraz z rodzicami spotykają się w sali gimnastycznej miejscowej szkoły. Tam odbywa się także przegląd piosenki świątecznej. W tym roku, ze względu na remont hali sportowej, przeglądu nie organizowano, a kiermasz odbędzie się pod chmurką. Mamy nadzieję, że pogoda dopisze, bo założenie organizatorów jest dość odważne.

„Zbieramy na szkolenia z pierwszej pomocy dla naszych uczniów oraz na ich wyjazd do teatru muzycznego” – mówi Kamila Brodziak, przewodnicząca Rady Rodziców.

„Przy okazji chciałabym podziękować wszystkim, którzy dobrowolnie zgłosili chęć występu. W tym roku nie ma konkursu, nie ma też nagród, mimo to dzieci, rodziców i wychowawców chętnych do pomocy nie zabrakło”– dodaje przewodnicząca.

Kiermasz będzie się odbywał w godzinach od 9.00 do 13.00. Na wydarzenie zaproszeni są nie tylko mieszkańcy Przechlewa, ale także goście przebywający w tym czasie w naszym regionie.

fot: serwissamorzadowy.eu

Czytaj cały artykuł
Skip to content