SZKOŁA W ZALESIU JUŻ OCIEPLONA

18 lis, 2017 | Sępólno Krajeńskie

Zakończyły się prace związane z termomodernizacją obiektu szkolnego w Zalesiu w Gminie Sępólno Krajeńskie. To jeden z trzech budynków wyznaczonych do remontu, w ramach gminnego programu termomodernizacji obiektów publicznych. Wykonane prace będą skutkowały sporymi oszczędnościami w opłatach za ciepło.

Cały budynek został ocieplony. Szkoła zyskała też nową, kolorową elewację. Naprawiono także kominy – mówi Waldemar Stupałkowski, Burmistrz Sępólna Krajeńskiego. Dodatkową atrakcją dla najmłodszych są budki lęgowe, zainstalowane pod rynnami. Dzięki temu uczniowie będą mogli przyglądać się z bliska życiu ptaków.

Szkoła w Zalesiu jest jednym z trzech obiektów objętych programem termomodernizacji. Niebawem prace rozpoczną się na budynku siłowni przy Centrum Sportu i Rekreacji. Tam oprócz ocieplenia ścian, wymienione zostaną okna, drzwi oraz system ogrzewania.

Trzecim i najdroższym zadaniem, będzie termomodernizacja gmachu Ratusza. Obiekt w którym mieszczą się zarówno Urząd Miejski jak i Starostwo Powiatowe, będzie ocieplany w przyszłym roku.

Termomodernizacja wszystkich trzech obiektów ma kosztować łącznie około 2 milionów złotych. 60 procent tej kwoty stanowić będzie dofinansowanie pozyskane z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

 

 

fot: UM w Sępólnie Krajeńskim

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content