SZANSA NA NOWE STREFY REKREACJI

18 paź, 2018 | Przechlewo

5 nowych stref rekreacji może powstać na terenie gminy Przechlewo. Samorząd złożył wniosek o dofinansowanie budowy takich obiektów. Jeżeli środki uda się pozyskać, nowe instalacje pojawią się na terenie gminy już na wiosnę.

Nowe obiekty będą podobne do tych, realizowanych w ramach rządowego programu budowy Otwartych Stref Aktywności. Środki jednak nie będą pochodziły z tego źródła, lecz z konkursu ogłoszonego przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Powiatu Człuchowskiego. To również doskonała okazja do pozyskiwania środków zewnętrznych – mówi Andrzej Żmuda Trzebiatowski, Wójt Gminy Przechlewo.

W ramach projektu zaplanowano budowę pięciu stref aktywności. Trzy z nich mają powstać w Przechlewie: na osiedlu Juźkowa, przy Szkole Podstawowej w pobliżu boiska Orlik oraz przy plaży na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji. Dwa kolejne zostaną zbudowane w Nowej Wsi i w Sąpolnie.

Przechlewskie Otwarte Strefy Aktywności to siłownie plenerowe dodatkowo wzbogacone o zestawy ławek do wypoczynku, stoły do gry w tenisa lub do gry w piłkarzyki oraz w stojaki na rowery. Wartość całego zadania to 245.000 złotych. Wnioskowane dofinansowanie to 156.000zł.

 

fot: serwisamorzadowy.eu

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content