SYGNAŁY MYŚLIWSKIE W PRZECHLEWIE

27 kwi, 2017 | Przechlewo

Kilkudziesięciu sygnalistów i miłośników myślistwa z całego kraju przyjedzie do Przechlewa. W najbliższą sobotę (29.04) rozpoczyna się tam Krajowy Przegląd Sygnałów, Wiersza i Piosenki Myśliwskiej im. Rafała Minicha. Impreza jest organizowana w Przechlewie już po raz 26.

Krajowy Przegląd Sygnałów, Wiersza i Piosenki Myśliwskiej to impreza dwudniowa. Całość rozpocznie sobotni przemarsz ulicami Przechlewa. Wezmą w nim udział uczestnicy konkursu oraz zaproszeni goście. Parada odbędzie się w godzinach 12.00 – 12.45. O 13.00 w Domu Kultury w Przechlewie rozpoczną się przesłuchania konkursowe. Potrwają one aż do wieczora.

Niedzielna rywalizacja będzie poprzedzona uroczystą Mszą Świętą w oprawie rogów myśliwskich. Zostanie ona odprawiona o godzinie 9.00 w kościele p.w. Św. Anny. O godzinie 10.15 w sąsiednim kościele, p.w. Matki Bożej Częstochowskiej, rozpoczną się dalsze przesłuchania konkursowe. „Uczestnicy przeglądu rywalizować będą w kilku kategoriach. Dodatkowo zostaną podzieleni na solistów i zespoły” – mówi Dariusz Szopiński, inspektor ds. inicjatyw gospodarczych i promocji w Urzędzie Gminy Przechlewo. Ogłoszenie wyników i koncert laureatów zaplanowano na godzinę 14.00. Wszystko odbędzie się również w kościele p.w. Matki Bożej Częstochowskiej.

Wstęp dla publiczności na wszystkie wydarzenia jest otwarty i bezpłatny. Honorowy patronat nad imprezą sprawuje Wójt Gminy Przechlewo – Andrzej Żmuda Trzebiatowski.

 

 

fot: www.przechlewo.pl

Czytaj cały artykuł
Skip to content