ŚWIĘTY MIKOŁAJ ODWIEDZIŁ PRZECHLEWO [GALERIA]

6 gru, 2021 | Przechlewo

Nieco wcześniej niż zwykle, ale za to w towarzystwie kolorowego i głośnego orszaku. Święty Mikołaj odwiedził Przechlewo. Jak co roku przybył tutaj nie saniami, lecz swoim niezwykłym pojazdem zbudowanym na bazie ciężarówki. Towarzyszyły mu śnieżynki oraz kawalkada czerwonych pojazdów.

Święty Mikołaj wyruszył na trasę wcześnie rano. Odwiedzał zakłady pracy, urząd gminy, szkoły, przedszkola i żłobek. Dla wszystkich, których spotykał na swojej drodze, miał słodkie upominki. Jak podliczył wieczorem, rozdał ich grubo ponad tysiąc. Spotkanie z Mikołajem było także okazją do wspólnej z nim zabawy. To też liczne sesje fotograficzne oraz marzenia szeptane mu na ucho. Przez cały dzień Świętemu Mikołajowi towarzyszyła iście zimowa aura.

Wieczorem na placu przed dworcem autobusowym rozpoczął się przechlewski Jarmark Bożonarodzeniowy. Lokalni rękodzielnicy oraz handlowcy mogli tam zaprezentować i sprzedać swoje towary. W ofercie były przede wszystkim ozdoby świąteczne, stroiki, a nawet gotowe prezenty. Panie z Kół Gospodyń Wiejskich serwowały pyszne potrawy. Była też zagroda z żywymi zwierzętami. Na scenie i przed sceną swoje umiejętności prezentowali seniorzy z klubu seniora, młodzież z sekcji tanecznej działającej przy domu kultury, uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Przechlewie, a nawet maluchy z Przedszkola Gminnego.

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content