ŚWIĘTO MIASTA – BĘDZIE SKROMNIEJ NIŻ ZWYKLE

31 lip, 2021 | Sępólno Krajeńskie

Bez koncertów gwiazd i bez dużych, wielotysięcznych imprez – takie w tym roku mają być Dni Sępólna Krajeńskiego. Nie oznacza to jednak, że nic się nie będzie działo. Miasto przygotowuje w zamian inne, równie ciekawe trakcje.

Pierwszą z nich będzie największy bęben świata. Stanie on 6 sierpnia w Krajna Parku przy sępoleńskim stadionie. Wszyscy chętni, którzy chcieliby na nim zagrać, muszą zjawić się tam przed godziną 15.00. Najpierw odbędą się warsztaty, a potem wszyscy wspólnie, w jednym rytmie, oznajmią otwarcie Dni Sępólna Krajeńskiego. Na bębnie – według zapewnień instruktorów – może zagrać jednocześnie ponad 100 osób.

Drugą nietypową atrakcją będzie Festiwal Światła. Jest to widowisko podczas którego zaprezentowane będą gigantyczne obrazy i animacje okolicznościowe. Zostaną one wyświetlone na elewacji kościoła Św. Bartłomieja. Całości towarzyszyć będzie muzyka. Ten niezwykły spektakl będzie można oglądać w sobotę – 14 sierpnia – w godzinach od 21.30 do 23.30.

– W tym roku pomysł na te nietypowe atrakcje wiąże się z tym, że nie można było zorganizować głównego koncertu, więc miasto pomyślało o czymś szczególnym, o czymś co zastąpi w jakimś sensie wydarzenie główne związane z dniami miasta. Myślę, że zarówno Festiwal Światła jak i super duży bęben dadzą dużo radości zarówno mieszkańcom jak i turystom – mówi Waldemar Stupałkowski, Burmistrz Sępólna Krajeńskiego.

Dni Sępólna Krajeńskiego odbywać się będą w dniach od 6 do 20 sierpnia. Wstęp na wszystkie wydarzenia będzie bezpłatny. Atrakcji przygotowanych na ten okres jest dużo więcej. Szczegółowe programy imprez publikowane są na stronach internetowych oraz portalach społecznościowych sępoleńskich instytucji.

 

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content