ŚWIĘTO EMERYTÓW W PRZECHLEWIE

12 cze, 2019 | Przechlewo

Już po raz 22-gi Przechlewo będzie gospodarzem regionalnego festynu seniorów. Impreza odbędzie się w najbliższą sobotę (15.06) na plaży Ośrodka Sportu i Rekreacji nad jeziorem Końskim. W tym roku gośćmi przechlewian będą przedstawiciele kół w Ustce i Sławnie.

Festyn dla seniorów stał się już lokalną tradycją. Co roku nad jezioro Końskie przyjeżdżają przedstawiciele zaprzyjaźnionych ze sobą kół rejonowych Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów. „To ważne spotkania dla nas, bo możemy się w ten sposób integrować” – mówi Krystyna Wróblewska,  prezes przechlewskiego koła Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów.

Tegoroczny festyn rozpocznie się o godzinie 13.30. Będzie powitanie, poczęstunek i mini zawody sportowe. Atrakcją są także występy artystyczne. „W tym roku zaprezentuje się u nas grupa z Ustki” – dodaje Wróblewska.

Podobne wydarzenia organizowane są także w innych miejscach na Pomorzu. Emeryci z Przechlewa we wrześniu wybierają się na przykład na biesiadę do Unieścia.

fot. UG Przechlewo

Czytaj cały artykuł
Skip to content