ŚWIETLICA W KOMIEROWIE – NIEBAWEM PIERWSZE PRACE

5 cze, 2017 | Sępólno Krajeńskie

Za kilkanaście dni rozpocznie się budowa nowej świetlicy wiejskiej w Komierowie w Gminie Sępólno Krajeńskie. Będzie to obiekt budowany od podstaw. Obecna świetlica w tej miejscowości nie spełnia dobrze swojej funkcji.

Powierzchnia użytkowa nowej świetlicy to około 120 metrów kwadratowych. Wewnątrz będzie duża sala oraz zaplecze socjalne wraz z sanitariatami. „Obiekt będzie służył mieszkańcom, z możliwością wykorzystania go na imprezy okolicznościowe lub zebrania sołeckie. Będzie to też siedziba Koła Gospodyń Wiejskich” – mówi Waldemar Stupałkowski, Burmistrz Sępólna Krajeńskiego. Nowa świetlica powstanie w sąsiedztwie boiska sportowego. W niej także znajdować się będą szatnie dla piłkarzy.

Do przetargu na budowę obiektu stanęło 5 oferentów. Zwycięska firma zgodziła się wykonać to zadanie za około 740 tysięcy złotych. Prace ruszą natychmiast po podpisaniu umowy. Zgodnie z harmonogramem inwestycji, w tym roku świetlica będzie gotowa w stanie surowym. W przyszłym prowadzone będą prace wykończeniowe. Nowa świetlica w Komierowie zastąpi dotychczasową, urządzoną w budynku wielorodzinnym. Funkcję świetlicy wiejskiej pełni tam jedno z mieszkań.  

 

 

grafika: UM w Sępólnie Krajeńskim.

Czytaj cały artykuł
Skip to content