ŚWIĄTECZNE DARY DLA POLAKÓW NA LITWIE

22 gru, 2022 | Przechlewo

Kolejna partia darów z Przechlewa, dotarła do Polaków mieszkających na Litwie. Paczki to prezenty nie tylko od mieszkańców miejscowości. W zbiórkę włączyły się także instytucje działające na terenie powiatu człuchowskiego.

W paczkach znalazła się m.in. żywność, chemia gospodarcza, odzież i polskie książki. Wszystko to trafiło do najbardziej potrzebujących rodzin mieszkających w podwileńskim Podbrodziu. To nie pierwsza akcja pomocowa organizowana w Przechlewie na rzecz Polaków na Litwie. Dary są zbierane dwa razy w roku, przed każdymi świętami, już od czterech lat.

– Przyjaźnie nasze zawiązały się ze względu na to, że znaczna część mieszkańców Podbrodzia to nasi rodacy – Polacy. Należy dodać, że wielu potomków mieszkańców Podbrodzia mieszka także w naszej gminie – mówi Krzysztof Michałowski, Wójt Gminy Przechlewo.

Z roku na rok do akcji przyłącza się coraz więcej osób i instytucji. Tegoroczną zbiórkę bożonarodzeniową wsparli także strażacy z Przechlewa, policjanci i wędkarze z Człuchowa oraz dzieci ze Szkoły Podstawowej w Czarnem wraz z członkami stowarzyszenia „Brygada Inki”.

 

 

fot. UG Przechlewo

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content