SUKCESY KOCZALSKICH UCZNIÓW

10 maj, 2024 | Koczała

Aż dwie drużyny Zespołu Kształcenia i Wychowania w Koczale reprezentować będą powiat człuchowski w zawodach i konkursach wojewódzkich. Wszystko przez wygrane rywalizacje na etapie powiatowym.

Pierwszymi, którzy pojadą na konkurs wojewódzki są: Ksawery Wójcik Makowski, Szymon Żydonik i Dawid Szygenda. To zwycięzcy Konkursu Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Jego finał na etapie powiatowym odbył się w Czarnem. Ponadto Szymon Żydonik zajął pierwsze miejsce w klasyfikacji indywidualnej. W nagrodę otrzymał rower. Opiekunem drużyny jest Roman Langkafel. Finał wojewódzki konkursu odbędzie się 25 maja. Zwycięzcy tego etapu wystartują w finale ogólnopolskim.    

Drugą drużyną, która pojedzie na zawody wojewódzkie jest reprezentacja dziewcząt w dwa ognie usportowione. Uczniowie z Koczały, zarówno drużyna chłopców, jak i dziewcząt, przebrnęli etap powiatowy. W półfinale wojewódzkim chłopcy zajęli drugie miejsce, a dziewczęta pierwsze i to one pojadą na wojewódzki finał. Skład drużyny dziewcząt: Marta Adamczyk, Anna Degis, Marta Gliszczyńska, Agnieszka Jamniak, Magdalena Markowska, Patrycja Michalska, Agata Rosiak, Julia Szełemej, Julia Tuzimek, Hanna Zegadło, Lena Ellwardt. Skład drużyny chłopców: Antoni Balina, Antoni Bartczak, Jakub Bugalski, Fabian Czekieryło, Filip Kinda, Kevin Kokowicz, Hubert Kulas, Igor Kurak, Marcel Lemańczyk, Jan Makarewicz i Dawid Wisiński. Opiekunem drużyn jest Roman Langkafel i Mariusz Patejuk.

W finale konkursu Liga matematyczna, organizowanego przez Uniwersytet Pomorski w Słupsku, zameldował się natomiast Michał Żydonik. Jego opiekunem jest Mirosława Barwińska.

 

fot. archiwum ZKiW w Koczale

 

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content