SUKCES SPORTOWCÓW Z PRZECHLEWA

18 gru, 2017 | Przechlewo

Dariusz Szopiński, Jarosław Pietrzykowski oraz drużyna TRIpaka – zwyciężyli w powiatowym finale plebiscytu Sportowiec Roku, ogłoszonego przez Dziennik Bałtycki. Będą oni teraz reprezentowali powiat człuchowski na arenie wojewódzkiej. Liczymy na Państwa głosy.

Plebiscyt Sportowiec Roku przygotowywany przez Dziennik Bałtycki, to jeden z najbardziej prestiżowych i najstarszych tego typu konkursów na Pomorzu. W tym roku organizowany jest on już po raz 65-ty. Promuje on wybitne osobistości ze świata sportu, a także ciekawe wydarzenia w regionie. O wynikach plebiscytu decydują czytelnicy w głosowaniu SMS-owym. Niezależnie od tego kapituła konkursu przyznaje także własną nagrodę dla Sportowca Roku na Pomorzu.

W rankingu powiatowym w trzech z czterech kategorii, zwyciężyli reprezentanci naszej gminy. To ich ogromny sukces – mówi Anna Marach z wydziału promocji w Urzędzie Gminy Przechlewo. W kategorii Sportowiec Roku 2017 zwyciężył Dariusz Szopiński reprezentujący Urząd Gminy Przechlewo i drużynę TRIpaki- dyscyplina bieganie. Trenerem Roku został Jarosław Pietrzykowski – trener Akademii Piłkarskiej Junior Football Academy z Przechlewa. Najlepszą Drużyną Roku na terenie powiatu człuchowskiego została TRIpaka Przechlewo – dyscyplina triathlon, bieganie.  Jedynie w ostatniej kategorii – Sportowiec Roku Junior zwyciężyła mieszkanka Gminy Debrzno Zuzanna Karwacka, reprezentująca MKS Debrzno – dyscyplina piłka nożna.

Zwycięzcy etapu powiatowego awansowali do etapu wojewódzkiego. Każdy z wyżej wymienionych ma szansę na kolejne zwycięstwo. W rankingu liczą się między innymi głosy oddawane przez czytelników i internautów. Również my zachęcamy do głosowania na naszych reprezentantów.

Aby umocnić ich pozycję w rankingu należy wysyłać smsy premium na numer: 72355 o następujących treściach:

SS.141  – na Dariusza Szopińskiego

TP.27 – na Jarosława Pietrzykowskiego

DA.23 – na drużynę TRIpaka

Głosowanie trwa do 29 grudnia 2017 roku do godziny 22.00. Wyniki rankingu można śledzić na bieżąco na stronie: http://www.dziennikbaltycki.pl/sport/a/najpopularniejsi-sportowcy-trenerzy-i-druzyny-wojewodzki-final-plebiscytu-rozpoczety,12641550/

Warto też dodać, że w kategorii Trener Roku drugie miejsce zajął Mariusz Rutkowski – trener LKS Prime Food Brda Przechlewo. Z kolei w kategorii Drużyna Roku na drugim miejscu uplasowała się Akademia Piłkarska Junior Football Academy Przechlewo. Natomiast  trzecie miejsce w kategorii Sportowiec Roku Junior zajął Dominik Majer zawodnik JFA Przechlewo i Lechii Gdańsk – dyscyplina piłka nożna.

fot: serwissamorzadowy.eu