STYPENDIA DLA NAJLEPSZYCH UCZNIÓW

28 wrz, 2023 | Sępólno Krajeńskie

68 uczniów z gminy Sępólno Krajeńskie otrzymało stypendia za bardzo dobre wyniki w nauce. 50 z nich zostało nagrodzonych za osiągnięcia sportowe lub naukowe. Wczoraj (27.09) odbyła się sesja Rady Miejskiej podczas której wręczono uczniom gratyfikacje finansowe lub nagrody rzeczowe.

W gminie Sępólno Krajeńskie takie wyróżnienia przyznawane są co roku. Pod koniec września zwoływana jest uroczysta sesja Rady Miejskiej, w której biorą udział nie tylko uczniowie, ale też ich rodzice lub dziadkowie. Ze względu na dużą frekwencję wydarzenie organizowane jest w hali Krajna Arena. – Honorujemy tych, którzy na swój sukces pracowali cały rok. Mowa tu o uczniach, którzy w minionym roku szkolnym mieli bardzo dobrą średnią ocen lub osiągali sukcesy w sporcie i konkursach przedmiotowych – mówi Waldemar Stupałkowski, Burmistrz Sępólna Krajeńskiego. Zgodnie z regulaminem, aby otrzymać stypendium, trzeba mieć średnią ocen przynajmniej 5.40 w klasach IV-VI i 5.20 w klasach VII-VIII. Nagrodą dla wszystkich uczniów jest stypendium w wysokości 500 zł. Dwóch najlepszych otrzymuje stypendium w wysokości 1000 złotych. Laureaci konkursów i imprez sportowych otrzymują dyplomy i nagrody rzeczowe.

Podczas sesji wręczono także podziękowania nauczycielom, którzy pracują z wyróżnionymi uczniami. W tym roku takowe otrzymało 29 pedagogów.

W minionym roku szkolnym najlepszymi uczennicami w gminie Sępólno Krajeńskie zostały Julia Adamczak i Oliwia Frąckowiak uzyskują średnie ocen odpowiednio: 6,00 i 5,94.

 

 

fot. ilustracyjne – archiwum serwisu samorządowego

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content