STO LAT NIEPODLEGŁOŚCI – OBCHODY W PRZECHLEWIE [GALERIA]

12 lis, 2018 | Przechlewo

Mieszkańcy Przechlewa oraz przedstawiciele organizacji i instytucji działających w gminie, wzięli udział w uroczystościach upamiętniających 100-lecie odzyskania niepodległości. Najważniejsze wydarzenia odbyły się w dniu 11 listopada.

Całość zainaugurowała uroczysta Msza Święta, która została odprawiona o godzinie 11.00 w kościele p.w. Św. Anny. Po mszy wszyscy zebrali się przed pomnikiem „Za Naszą i Waszą Wolność”. Tam wspólnie odśpiewano „Mazurka Dąbrowskiego”. Przed zgromadzonymi zaprezentowali się także laureaci konkursu recytatorskiego zorganizowanego wcześniej przez Gminną Bibliotekę Publiczną i Centrum Kultury w Przechlewie. Na koniec delegacje gminy, szkoły, Kościoła oraz zakładów pracy – złożyły wiązanki przed pomnikiem. 

To nie koniec uroczystości rocznicowych organizowanych w Przechlewie. Od 13 do 16 listopada w miejscowej bibliotece odbywać się będą jeszcze warsztaty dla dzieci i młodzieży. Wszystko w ramach Tygodnia Patriotycznego. 17 listopada w Domu Kultury odbędzie się natomiast koncert Jakuba Michalskiego pod tytułem „Poetycko – muzyczna historia Polski”. Całość dopełni prezentacja multimedialna oraz program artystyczny przygotowany przez młodzież ze Szkoły Podstawowej w Przechlewie.

 

 

fot: serwissamorzadowy.eu

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content